Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 2997 din data: 20-12-2009 pusa de toda : · Va rugam, luati masuri urgente, pentru inlaturarea zapezi de pe faleza muresului,deoarece... desi este placut sa te plimbi putin pe faleza seara , nu se mai poate din cauza zapezi care este depusa intr-un strat destul de apreciabil! am observat caci nici cind au cazut frunzele uscata din pomi,nu erau inlaturate... zaceau pe faleza pina la aproape la intrarea in putrefactie! inca o data! luati masuri ptr. indepartarea zapezi! se poate curata foarte usor cu un utilaj din dotare.
Va multumesc in numele mai multor locatari din zona polivalenta
Intrebarea nr. 2990 din data: 11-12-2009 pusa de naghi alin teodor : · buna ziua ! nu stiu daca ma adresez cui trebuie,dar in fata casei mele,mai exact linga statia tramvai,situata pe str.mihail kogalniceanu nr61,se afla un caine mort intrat in putrefactie!! oamenii care asteapta tramvaiul nu pot sta in statie din cauza mirosului, si toti vin in fata casei mele,unde fac mizerie,si se proptesc cu picioarele de casa!! nu spun ca oameni sunt de vina pt ca ai inteleg..nu stiu cui sa ma adresez pt ca cainele sa fie luat de pe strada!! VA MULTUMESC
Intrebarea nr. 2972 din data: 19-11-2009 pusa de Boca Minerva : · As dori sa stiu cum se poate cumpara/inchiria o casuta pe Strand ? cine trebuie contactat in acest sens ?
Intrebarea nr. 2954 din data: 30-10-2009 pusa de TIRI RODICA MARIA : · Cind se vor monta cosuri de gunoi in statiile de tramvai?,e vb .de podgoria calea aurel vlaicu..s.au facut statii de tramvai moderne,,frumoase dar unde sa arunce oamenii gunoaiele? ghiciti//pe jos sau in frumoasele locuri ptr adevarul de seara..tot spatiul verde sau viitor spatiu verde este plin de gunoie si mucuri de tigari..locurile ptr ziar sunt deasemenea folosite ca si cosuri de gunoi....e rusine mare si ptr cei care arunca pe jos..dra sa le dam si lor dreptate daca nu au locuri adica cosuri de gunoi!....
Intrebarea nr. 2881 din data: 31-08-2009 pusa de Boicu George : · In zona bl. A din piata garii s-au realizat doua platforme de gunoi de mai bine de o saptamana si nimeni nu a mutat containerele de pe vchiul amplasament si nici nu sa facut curatenia necesara.
Mai mult noile platforme s-au transformat in wc.-uri publice, toti oameni fara adapost, boschetarii si cautatorii din gunoie isi fac in aceste platforme nevoile fiziologice, transformand platformele in cel mai infect loc posibil, cand si cine le salubrizeaza. Deasemenea a fost spart carosabilul si nu a mai fost reparat se distrug masinile, ne ami vorbidca dupa peste 30 de ani de cand a fost facut trotruarul si carosabilul, ar finecesar o reparatie.
Inchei cu motoul \"SI NOI PLATIM IMPOZITE\"
Cu stima,
George Boicu
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 2997 din data: 20-12-2009 pusa de toda : · Va rugam, luati masuri urgente, pentru inlaturarea zapezi de pe faleza muresului,deoarece... desi este placut sa te plimbi putin pe faleza seara , nu se mai poate din cauza zapezi care este depusa intr-un strat destul de apreciabil! am observat caci nici cind au cazut frunzele uscata din pomi,nu erau inlaturate... zaceau pe faleza pina la aproape la intrarea in putrefactie! inca o data! luati masuri ptr. indepartarea zapezi! se poate curata foarte usor cu un utilaj din dotare.
Va multumesc in numele mai multor locatari din zona polivalenta
|
Raspuns din data de 28-12-2009 : Stimate Domn/Doamna,
Ca urmare a intrebarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Operatorul de salubrizare S.C. POLARIS M HOLDING SRL efectueaza lucrarile de dezapezire in baza contractului de concesiune nr. 38/2004, unde sunt prevazute un nr. de strazi pe care se intervine (in functie de nivelul de prioritate). Datorita faptului ca Faleza Muresului nu este cuprinsa in aceasta locatie doar dupa ce s-au efectuat lucrarile prioritare.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2990 din data: 11-12-2009 pusa de naghi alin teodor : · buna ziua ! nu stiu daca ma adresez cui trebuie,dar in fata casei mele,mai exact linga statia tramvai,situata pe str.mihail kogalniceanu nr61,se afla un caine mort intrat in putrefactie!! oamenii care asteapta tramvaiul nu pot sta in statie din cauza mirosului, si toti vin in fata casei mele,unde fac mizerie,si se proptesc cu picioarele de casa!! nu spun ca oameni sunt de vina pt ca ai inteleg..nu stiu cui sa ma adresez pt ca cainele sa fie luat de pe strada!! VA MULTUMESC
|
Raspuns din data de 28-12-2009 : Stimate Domn,
Ca urmare a intrebarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
In data de 22.12.2009 sesizarea dumneavoastra a fost transmisa serviciului de ecarisaj, cainele indicat fiind ridicat in ziua respectiva.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2972 din data: 19-11-2009 pusa de Boca Minerva : · As dori sa stiu cum se poate cumpara/inchiria o casuta pe Strand ? cine trebuie contactat in acest sens ?
|
Raspuns din data de 11-12-2009 : Stimata doamna,
Ca urmare a cererii dvs. va comunicam urmatoarele:
Casutele de pe strandul “Neptun” se inchiriaza de catre fostii chiriasi pe perioada determinata. Concomitent se inchiriaza si terenul aferent casutei. Casutele care nu se inchiriaza de catre chiriasi, se scot la licitatie, dupa ce in pealabil se anunta in presa locala. Casutele nu se vand. Exista totusi casute cumparate cu ani in urma, pe care le pot vinde proprietarii.
Pentru informatii suplimentare va recomandam sa contactati Serviciul Public de Administrare Zone de Agrement, telefon 0257281157 sau puteti accesa site-ul Primariei Municipiului Arad, sectiunea „Hotarari” – pentru anul 2009 HCLMA nr. 113 si 136.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2954 din data: 30-10-2009 pusa de TIRI RODICA MARIA : · Cind se vor monta cosuri de gunoi in statiile de tramvai?,e vb .de podgoria calea aurel vlaicu..s.au facut statii de tramvai moderne,,frumoase dar unde sa arunce oamenii gunoaiele? ghiciti//pe jos sau in frumoasele locuri ptr adevarul de seara..tot spatiul verde sau viitor spatiu verde este plin de gunoie si mucuri de tigari..locurile ptr ziar sunt deasemenea folosite ca si cosuri de gunoi....e rusine mare si ptr cei care arunca pe jos..dra sa le dam si lor dreptate daca nu au locuri adica cosuri de gunoi!....
|
Raspuns din data de 12-11-2009 : Stimata Doamna,
Urmare intrebarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
Cosurile de gunoi pentru statiile de tramvai au fost achizitionate, urmand ca in perioada imediat urmatoare sa fie amplasate in fiecare statie de tramvai de pe tronsonul Fat-Frumos – Podgoria si Bulevardul Revolutiei.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2881 din data: 31-08-2009 pusa de Boicu George : · In zona bl. A din piata garii s-au realizat doua platforme de gunoi de mai bine de o saptamana si nimeni nu a mutat containerele de pe vchiul amplasament si nici nu sa facut curatenia necesara.
Mai mult noile platforme s-au transformat in wc.-uri publice, toti oameni fara adapost, boschetarii si cautatorii din gunoie isi fac in aceste platforme nevoile fiziologice, transformand platformele in cel mai infect loc posibil, cand si cine le salubrizeaza. Deasemenea a fost spart carosabilul si nu a mai fost reparat se distrug masinile, ne ami vorbidca dupa peste 30 de ani de cand a fost facut trotruarul si carosabilul, ar finecesar o reparatie.
Inchei cu motoul \"SI NOI PLATIM IMPOZITE\"
Cu stima,
George Boicu
|
Raspuns din data de 08-09-2009 : Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra prin care reclamati faptul ca in Zona Garii, desi au fost realizate doua noi platforme de gunoi, zona este un real pericol pentru sanatatea publica, va informam ca in urmatoarele zile se va incepe igienizarea platformelor si mobilarea lor cu containere.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
|
|